top of page

Gevorkyan is planning to build a factory in the US, they got 30 million from Prague Stock Exchange

🇸🇰 V uplynulých rokoch z Burzy cenných papierov v Bratislave odišli viacerí kľúčoví emitenti ako Prima banka, Union a Slovnaft. V roku 2021 sa k nim pridala VÚB banka, ktorá vykupovala akcie drobných investorov z čias kupónovej privatizácie, aby ich z burzy stiahla.

Kým pražská alebo varšavská burza je pre emitentov a investorov čoraz atraktívnejšia, tá bratislavská je skôr terčom ironických poznámok, že sa na nej nič nedeje. Dôvodom je aj fakt, že slovenské firmy dávajú prednosť financovaniu bankovými úvermi.


„Keď nemáte investorov, tak emitenti nechcú vstúpiť na burzu, pretože sa obávajú nedostatku likvidity. A naopak, keď nemáte emisie, investori nemajú čo nakupovať,“ povedal pred dvoma rokmi v rozhovore pre INDEX šéf Burzy cenných papierov v Bratislave Lukáš Bonko. Veľa sa odvety nezmenilo, na burze sa v súčasnosti obchoduje predovšetkým s dlhopismi finančnej skupiny J&T. Po dlhšom období stagnácie však záujem o ňu prejavil nový hráč, spoločnosť Gevorkyan z Vlkanovej pri Banskej Bystrici.


Celý článok nájdete tu.

Comments


bottom of page