top of page

O nás

GEVORKYAN je rodinná firma, založená v r. 1996 na „zelenej lúke“ v Banskej Bystrici. Zakladateľom a súčasným majoritným vlastníkom je vojenský letecký inžinier, Dipl. Ing. Artur Gevorkyan, pôvodom z Arménska. Artur stavia na 50-ročných skúsenostiach dvoch generácií rodiny Gevorkyanovcov v oblasti práškovej metalurgie. Cieľ spoločnosti je zhrnutý v motte, ktoré znie „Vaša flexibilita s našimi riešeniami“. Slovami Artura Gevorkyana „Svet nepozná hotové riešenia, no hľadať ich treba vždy“. GEVORKYAN preto nepredáva svoje výrobky, ale riešenia pre svojich zákazníkov.

DSC01023.jpg

Viac zo života Gevorkyan sa dozviete na našom blogu:

V súčasnosti je GEVORKYAN lídrom v oblasti práškovej metalurgie v rámci Európy, no zároveň patrí k najinovatívnejším spoločnostiam v tomto odvetví celosvetovo. Je členom európskej (EPMA) a medzinárodnej (AMPI) asociácie pre práškovú metalurgiu. Disponuje špičkovo vybaveným laboratóriom a R&D vývojovým strediskom. V ostatných rokoch úspešne prešla viacerými zákazníckymi auditmi a stala sa tak globálnym dodávateľom pre veľké nadnárodné spoločnosti, ktoré prevádzkujú svoje závody po celom svete.

Viac ako 25 rokov spoločnost GEVORKYAN úspešne napĺňa očakávania svojich zákazníkov využívajúc svoje dlhoročné skúsenosti v danej oblasti. Je vývojovým dodávateľom pre väčšinu svojich zákazníkov. Na oddelení vývoja pracuje 17 inžinierov, ktorí vyvinú viac ako 150 nových výrobkov ročne. Spolupracuje so Slovenskou akadémiou vied a Univerzitou Cambridge. Pracuje na vývoji nových materiálov s výskumným ústavom vo Švédsku a v Kanade. Vďaka silnému vývoju rozširuje svoje zákaznícke portfólio približne o 10 nových odberateľov ročne.

DSC_0328 (2).jpg

Spoločnosť je členom európskej a americkej asociácie pre práškovú metalurgiu – European Powder Metallurgy Association a APMI International. Je držiteľom STN EN ISO 9001:2015,  ISO 14001:2016 – Environment, IATF 16949 – Automotiv, ISO 45001:2018 – Bezpečnosť práce a vlastní certifikát z Registra solventných firiem za roky 2014 a 2015.

Tri generácie

Tri generácie rodiny Gevorkyan v vo svete práškovej metalurgie.

Míľniky spoločnosti

Významné míľniky v živote 

našej spoločnosti. 

Ocenenia

Uznania našej snahy byť výnimočnou firmou. 

Partneri

Partnerské spoločnosti 

Logo-Cremer-Thermoprozessanlagen-GmbH.png

CREMER Thermoprozessanlagen

Pomáhame 

GEVORKYAN je rodinná firma, ktorá si uvedomuje svoju spoločenskú zodpovednosť, a preto je rada, že môže pomáhať charitatívnym subjektom či partnerom v regióne: 

SN-Logo-Slogan-CMYK.png

Svetielko Nádeje

Občianske združenie zamerané na zlepšovanie a skvalitňovanie života detí a mladistvých s onkologickým alebo iným vážnym ochorením a ich rodín

vlkanova.png

Obec Vlkanová

Obec Sliač

Poniky_Erb.jpeg

Obec Poniky

bottom of page