top of page

Naše technológie

Unikátnosť spoločnosti GEVORKYAN spočíva v kombinácii sinteringu (práškovej metalurgie), vstrekovania kovových práškov (MIM) a izostatického lisovania za tepla (HIP) pod jednou strechou, čo z nej robí svetový unikát. Spoločnosť do svojho portfólia v r. 2019 pridala aj aditívnu výrobu (AM – Additive Manufacturing), teda 3D tlač výrobkov z kovu. Pritom roky aktívne využíva technológiu 3D tlače plastových komponentov na interné účely, ktoré sú používané na oddelení údržby, čím sa eliminuje čas prestroja výrobných strojov  a dlhá doba dodania náhradných dielov.

 

Materiálová škála pre výrobu komponentov je široká, od železa, nehrdzavejúcu oceľ, cez bronz, meď, striebro a mosadz. Nesmiernou výhodou je namiešanie materiálu presne podľa priania a požiadaviek zákazníka.

PM Green technology.png

Moderné a inovatívne technológie so sebou prinášajú nižšie výdavky na výrobu, variabilitu tvarov a rozmerov, veľkosériovú výrobu a majú redukovaný dopad na životné prostredie, v porovnaní s tradičnými technológiami.

Spoločnosti GEVORKYAN má k dispozícii nielen vlastné oddelenie vývoja (R&D), ale aj svoju nástrojáreň a laboratórium. Okrem toho sa všetky druhy sekundárnych operácií nachádzajú priamo v spoločnosti, čím dokáže zákazníkom poskytnúť komplexný balík služieb.

Naše výrobky 

Veľká väčšina výrobkov je vyvinutá priamo vo firme, pričom vyrába viac ako 2 000 rozličných typov súčiastok. Pre takmer 100 % odberateľov je takpovediac jediným dodávateľom. Často je oslovovaná zákazníkmi, ktorí majú záujem o vývoj produktov, ktoré nie sú na trhu vôbec dostupné. Týmto spôsobom dosiahla svetovú jedinečnosť v rámci výrobkov, ktoré ešte nikto iný na svete nevyrobil metódou práškovej metalurgie. V súčasnosti poskytuje produkty svojim zákazníkom do viac ako 30 krajín sveta, od Brazílie, Kanady, Mexika, USA, cez celú Európu až po Čínu, Izrael a Indiu.

 

Produkty nie sú striktne spojené iba s jedným odvetvím priemyslu. Komponenty sú dodávané do automobilového priemyslu, ručného náradia, zámok a ochranných systémov, ropného priemyslu, záhradnej, poľnohospodárskej a stavebnej techniky, šijacích strojov, kompresorov, medicíny, kozmetického a módneho priemyslu.

Komponenty sú dodávané do viac ako 30 krajín sveta. GEVORKYAN vyvíja viac ako 150 úplne nových výrobkov ročne, vyrába viac ako 5 miliónov súčiastok mesačne, pričom portfólio spoločnosti tvorí viac ako 2 000 rozličných typov súčiastok.

Výrobky spoločnosti je možné nájsť v automobiloch rozličných značiek od Dacie až po Mercedes, ako aj v exkluzívnejších značkách ako Porsche alebo Bentley, v značkovej kozmetike Versace alebo Hugo Boss, v ručnom náradí pre širokú verejnosť a profesionálov, napr. Black&Decker, Dewalt, Bosch, v poľnohospodárskej, záhradnej a stavebnej technike, napr. John Deere, Deutz, Komatsu, v ropnom priemysle, kompresoroch, šijacích strojoch, meracej technike, medicíne, kozmetike alebo v módnom priemysle.

Certifikované masky

Začiatkom roka 2020, s príchodom pandémie Covid-19 dokázala spoločnosť promptne reagovať nielen a potreby trhu, ale najmä na potreby v spoločnosti ako takej. Adaptovala svoju výrobu a začala s produkciou certifikovaných masiek na viacnásobné použitie, ktoré chránia človeka nielen pred koronavírusom, ale aj inými vírusovými ochoreniami. Maska prináša mnoho benefitov, ako napríklad viacnásobné použitie, jednoduchú údržbu, vymeniteľný filter, elimináciu zahmlievania okuliarov, udržateľnosť, finančnú úsporu a mnoho iných.

Výnimočnosť firmy sa prejavuje v mnohých smeroch:

  • vlastné KNOW-HOW

  • vlastný vývoj produktov

  • 10 % zamestnancov pracuje na oddelení R&D

  • 50 % produktov nebolo nikdy predtým vyrobených technológiou práškovej metalurgie

  • 80 % exportu je tvoreného zákazníkmi z viac ako 30 krajín sveta (napr. Európa, Čína, India, Mexiko, Brazília, USA a iné)

Fotogaléria našich výrobkov

Video

Fotogaleria
bottom of page