top of page

TREND KONFERENCIA 12.12.2023 v BratislaveV srdci slovenskej metropoly, v Bratislave, sa uskutočnila prestížna TREND KONFERENCIA 2023 zameraná na aktuálne výzvy v oblasti HR (ľudských zdrojov). Toto významné podujatie prilákalo množstvo odborníkov, manažérov a lídrov z oblasti ľudských zdrojov, aby spoločne diskutovali o problémoch a výzvach, ktorým dnes čelí slovenský pracovný trh.

 

V prvej časti konferencie sa venovali pozornosť téme nedostatku zamestnancov, ktorý na Slovensku pretrváva, a rôznym stratégiám, ako sa s tým firmy vyrovnávajú. Medzi významnými rečníkmi v tejto diskusii boli:

 

  • Branislav Ondruš, Štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky

  • Lucia Menke, Partner a advokát, MENKE LEGAL s.r.o.

  • Artur Gevorkyan, Zakladateľ a majiteľ spoločnosti Gevorkyan

 

Štátny tajomník Branislav Ondruš predstavil plány štátu na riešenie situácie, ktoré zahŕňajú podporu celoživotného vzdelávania a zvyšovanie kvalifikácie pracovnej sily, čo by mohlo pomôcť zmierniť problém s nedostatkom kvalifikovaných zamestnancov.


Lucia Menke, ako významná právna poradkyňa v oblasti zamestnávania, sa podelila o svoje vnímanie legislatívnych výziev a možnostiach ich prekonania.


Artur Gevorkyan, zakladateľ a majiteľ úspešnej spoločnosti Gevorkyan, zdieľal svoje skúsenosti s nedostatkom strojárov a IT špecialistov na Slovensku a poukázal na trend odchodu odborníkov do zahraničia za lepšími pracovnými a životnými podmienkami.

Tím TRENDkonferencií sa touto cestou poďakoval všetkým rečníkom, a obzvlášť pánovi Arturovi Gevorkyanovi, za ich účasť a podnetné príspevky k diskusii. Veríme, že konferencia naplnila očakávania všetkých účastníkov a ponúkla cenné náhľady a riešenia pre výzvy v oblasti HR.

 

TREND KONFERENCIA 2023 potvrdila svoju pozíciu ako nevyhnutného stretnutia pre odborníkov v oblasti HR a vytvorila priestor pre inšpiratívne rozhovory, ktoré by mohli viesť k reálnym zmenám na slovenskom pracovnom trhu. Tešíme sa na ďalšie ročníky a na pokračovanie v dialógu, ktorý pomôže formovať budúcnosť práce na Slovensku.


HR Konferencia Trend
.pdf
Download PDF • 367KB

bottom of page